Wypadek z obcokrajowcem na terenie Polski

Wypadek komunikacyjny w Polsce z udziałem obcokrajowca

Coraz częściej się zdarza, że na naszych drogach dochodzi do wypadków lub kolizji samochodowych których sprawcami są obcokrajowcy. Niestety bardzo często przysparza to osobom poszkodowanym wielu problemów. Często już w trakcie likwidacji szkody okazuje się, że na samym początku zostały popelnione błędy trudne do naprawienia na późniejszym etapie przez co proces likwidacji nierzadko prostej szkody wydłuża się w nieskończoność.

Co robić by ustrzec się przed problemami związanymi z wypadkiem z udziałem obcokrajowca?

Pierwszym podstawowym błędem, którego powinny unikać osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych z udziałem obcokrajowca w Polsce jest to, że najczęściej zgłaszają swoje roszczenia do przedstawiciela (korespondenta) zagranicznego Towarzystwa Ubezpieczeniowego znajdującego się na terenie Polski, a nie bezpośrednio do właściwego Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy. W związku z tym, iż taki korespondent/reprezentant (przedstawiciel) musi na wszystkie decyzje związane z likwidacją danej szkody wydane przez właściwe zagraniczne Towarzystwo Ubezpieczeniowe długo czekać, sam proces likwidacji szkody znacznie wydłuża się.

Aby temu zapobiec i maksymalnie skrócić czas likwidacji szkody powstałej w wyniku wypadku lub kolizji z udziałem obcokrajowca na terenie Polski warto bezpośrednio po zdarzeniu zwrócić się o pomoc do Stowarzyszenia Miedzynarodowych Rzeczoznawcow Techniki Samochodowej MOTOEXPERT, którzy posiadają niezbędne doświadczenie w likwidacji takich szkód. Dzięki znajomości prawa oraz kontaktom i wspolpracy z polskimi, niemieckimi i zagranicznymi rzeczoznawcami i biegłymi sądowymi są w stanie zająć się fachowo likwidacją takiej szkody. Wykonają oni bezpłatnie dokładną i niezalezna opinię techniczną, ponieważ jej koszt zwykle zostaje pokryty przez zagraniczne Towarzystwo Ubezpieczeniowe tj. bezpośrednio z polisy sprawcy wypadku.

Dobrze wykonana przez rzeczoznawcę samochodowego Stowarzyszenia MOTOEXPERT opinia techniczna stanie się wtedy rzetelna podstawą do wypłaty odszkodowania za powstałe w wyniku wypadku lub kolizji samochodowej z udziałem obcokrajowca w Polsce szkody. Taka opinia techniczna i właściwie wystawione wszystkie związane z wypadkiem dokumenty skrócą do minimum proces likwidacji szkody.

Rzeczoznawcy samochodowi Stowarzyszenia MOTOEXPERT zawsze chętnie pomagają Polakom w procesie likwidacji szkód, poszkodowanym na terenie Polski w wypadkach samochodowych z udziałem obcokrajowcow oraz służą swoją wiedzą i doświadczeniem.