Powypadkowa strata wartosci pojazdu

Spadek wartości samochodu po wypadku drogowym

Stowarzyszenie Miedzynarodowych Rzeczoznawców Techniki Samochodowej MOTOEXPERT zajmuje się m.in. obliczaniem spadku wartości samochodów, których uszkodzenia są skutkiem wypadków lub kolizji drogowych powstałych bez winy właściciela pojazdu. Spadek wartości samochodu następuje każdorazowo na skutek jakichkolwiek uszkodzeń powstałych w wyniku wypadku, niezależnie czy jest to zwykła rysa czy uszkodzony np. cały bok. Ma to szczególne znaczenie dla aut nowych, dotychczas bezwypadkowych, kiedy ten spadek wartości może być znaczny. Wówczas właściciel takiego samochodu może uzyskać z polisy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku należne odszkodowanie w wysokości obliczonej wartości spadku.

STowarzyszenie MOTOEXPERT przy udziale swoich rzeczoznawców samochodowych i z wykorzystaniem zgodnych z wymogami Unii Europejskiej standardow, dokonuje obliczeń spadku wartości uszkodzonego w wyniku wypadku lub kolizji samochodu. Eksperci Stowarzyszenia na ogol kalkulują spadek wartosci auta obliczając go na czterech różnych, niezależnych systemach obliczeniowych. Później z danych tych obliczana jest średnia wartosc, która jest wartością spadku i staje się ona podstawą do wypłaty poszkodowanemu należnego odszkodowania za spadek wartości samochodu powypadkowego.

Warto zauważyć, że spadek wartości samochodu w stosunku do jego wartości sprzed wypadku jest uzależniony od rodzaju samochodu, jego wieku, stanu technicznego czy powstałych uszkodzeń i może sięgać nawet 40 %. Aby uzyskać odszkodowanie za spadek wartości samochodu poszkodowany jego właściciel powinien udowodnić fachową naprawę wszystkich szkód, które były wynikiem wypadku drogowego.

Rzeczoznawcy samochodowi Stowarzyszenia MOTOEXPERT wydają opinie potwierdzające prawidłową naprawę auta, a co najważniejsze opierają się oni tylko na fizycznym wyglądzie naprawionego samochodu (jak dana uszkodzona część została naprawiona) i nie oczekują od ich właścicieli okazania faktur za naprawę wystawionych przez warsztat samochodowy lub autoryzowany serwis. Jest to dużym ułatwieniem szczególnie dla osób, które dokonują naprawy uszkodzeń samodzielnie i nie posiadają wymaganych przez innych faktur.

Dużym atutem sieci rzeczoznawców samochodowych Stowarzyszenia MOTOEXPERT jest to, że usługa wykonania obliczenia realnego spadku wartości uszkodzonego w wyniku wypadku drogowego samochodu jest rozliczana z poszkodowanymi w formie bezgotówkowej tzn. że po podpisaniu przez właściciela samochodu cesji wierzytelności rozliczają się oni bezpośrednio z Towarzystwem Ubezpieczeniowym sprawcy wypadku drogowego a nie z poszkodowanym.