Naprawa samochodu po wypadku w Niemczech

Wypadek lub kolizja drogowa na terenie Niemiec –
Jaki warsztat wybrać ? Niemiecki czy polski ?

Najczęściej niemieckie warsztaty samochodowe wykonują swoją pracę perfekcyjnie, bo ich pracownicy są bardzo dobrymi fachowcami w swojej branży. Często zdarza się tak, iż obywatele Polski oddają swoje uszkodzone w czasie wypadku lub kolizji samochodowej na terenie Niemiec samochody do niemieckiego warsztatu samochodowego ufając, że właśnie tam zostanie on naprawiony w sposób profesjonalny i fachowy.

Niestety bardzo często zdarza się, że samochody na polskich numerach rejestracyjnych nie są naprawiane z należytą dokładnością, co okazuje się najczęściej dopiero później – już na terenie Polski, po powrocie zza granicy. Wówczas poszkodowany znajduje się w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ niezmiernie ciężkie może być udowodnienie warsztatowi niemieckiemu błędu w sztuce i najczęściej pozostaje poszkodowanemu tylko możliwość dochodzenia swoich praw na drodze sądowej, co może okazac się dość kosztowne.

Dlatego zawsze powinniśmy dobrze zastanowić się do jakiego warsztatu samochodowego oddać uszkodzony podczas wypadku lub kolizji drogowej na terenie Niemiec samochód.
Posiadający duże doświadczenie w branży rzeczoznawcy ze Stowarzyszenia Miedzynarodowych Rzeczoznawcow Techniki Samochodowej MOTOEXPERT proponują, aby na naprawę wybrać warsztat znajdujący się w regionie miejsca zamieszkania poszkodowanego właściciela pojazdu.

Aby pomóc poszkodowanym wskutek wypadku samochodowego na terenie Niemiec Polakom, decydującym się na naprawę samochodu w Polsce, rzeczoznawcy Stowarzyszenia MOTOEXPERT w ramach programu dotyczacego jakosci uzlug w warsztatach naprawczych zweryfikowali setki działających na terenie całej Polski warsztatów (samochodowych, blacharskich, lakierniczych) oraz dilerów samochodowych. Zostały postawione im wysokie warunki do spełnienia, świadczące o wysokim poziomie świadczonych usług. Postawione warunki spełniła jednak jedynie część warsztatow z całego kraju. Jako dowód uznania otrzymaja one docelowo certyfikaty partnerskie Stowarzyszenia MOTOEXPERT.

Wyróżnione przez Stowarzyszenie Miedzynarodowych Rzeczoznawcow Techniki Samochodowej MOTOEXPERT warsztaty samochodowe, obok profesjonalnych usług, oferują także stosowna gwarancję naprawy (w tym na usługi lakiernicze i blacharskie) oraz przewiduja w duzej czesci dla swoich klientów auta zastępcze, z których mogą oni korzystać podczas naprawy ich uszkodzonego samochodu.

Aby uzyskać szczegółowe informacje o warsztatach zweryfikowanych przez Stowarzyszenie MOTOEXPERT należy zwrócić się z zapytaniem do centrali Stowarzyszenia lub skontaktowac się z wybranym rzeczoznawca Stowarzyszenia MOTOEXPERT w regionie.